Neden Hipnoz ?

shape
Neden Hipnoz ?

Neden Hipnoz ?

Hipnoz, istemediğiniz davranış ve alışkanlıklarınız üzerinde kontrol kazanmanıza yardımcı olurken kendinizde değiştirmek veya geliştirmek istediğiniz konularda çok hızlı sonuçlar almanızı sağlayabilir. Zihin, hipnotistin yardımıyla girdiği bu hipnotik  durumda kendi katmanlarında çeşitli hayaller kurar. Hatta bu hipnotik durum o kadar olağan bir şekilde yaşanır ki, kişi “Galiba ben hipnotize olmadım… çünkü herşeyi hatırlıyorum… siz konuştunuz, ben de sadece bir şeyler hayal ettim, uyumadım ki…” diye düşünebilir. Halbuki hipnotik zihin durumu bir “kendinden geçme” durumu değildir. Hipnozun tek kullanım alanı psikolojik sorunlar değildir. Hipnoz aynı zamanda çok güvenli, hızlı ve harika bir kişisel gelişim ve değişim aracıdır. Hipnoz nedir sorusunun dünyadaki en yaygın tanımı; “konsantrasyon ve odaklanmanın en yüksek seviyesine ulaştığı zihin durumu” olarak kabul görmüştür.

Size bir şey sormak istiyorum ?

Hiç bir alışkanlığınızı değiştirmeye çalıştınız mı ?

Veya herhangi bir fobinizden ya da bir ruhsal rahatsızlığınızdan kurtulmaya ?

Evet dediğinizi duyar gibiyim.

  Sevgili dostlarım, bilinçaltı dediğimiz varlık doğası gereği standartlarımızın dışına çıkmayı sevmez. Yani değişime kapalı bir arkadaştır kendisi. Ve alışkanlıklarımızın, inanç kalıplarımızın kısacası tüm duygularımızın yönetim merkezi bilinçaltıdır. Doğal olarak bizde onun inançları doğrultusunda davranırız.

Fakat ne üzücüdür ki çoğumuz bunun farkında bile değiliz. İnsanların büyük bir kısmı bilinçaltlarından gelen emirleri kendi düşünceleriymiş gibi, yani bilinçli halleri zannederek yaşayıp gitmektedir bu dünyadan.

Adem oğlu çoğu zaman iradesinin güçsüzlüğü karşısında dumura uğrar. Çok basit hedefleri bile yoğun bir şekilde istemesine rağmen başaramaz ve hezimete uğrar. Çünkü irade dediğimiz yapı ile ancak kısa süreli zaferler yaşabiliriz.

Sevgili dostlarım, yeni bir alışkanlık kazanmak veya var olan bir alışkanlığı değiştirmek için bilinçaltı süzgecinden geçirip, onun onayını ve işbirliğini almamız gerekir. Bu durum sağlanmazsa iradenin yani bilincin yeni bir değişiklik yapma çabası, bilinçaltının kalıplaşmış inanç kalıpları tarafından hezimete uğramaya mahkumdur.

Burada zihnin temel bir kanunu olan çatışma kanunu devreye girer.

Peki nedir bu çatışma kanunu ?

Bilinç ve bilinçaltı çatışmaya girdiğinde, uzun vade de galip gelen her zaman bilinçaltı olur. Yani mantık ile hayal çatıştığı zaman hayal mantığı yener. İşte bu çatışma kanunudur.

Tüüüm o sigarayı bırakma çabaları ve uzun vadeli diyet programları çoğu zaman başarısızlıkla sonuçlanır.   Ve kurtuldum dediğin sosyal fobilerin kaçınılmaz olarak farklı şekillerde tekrar hortlar.

Tüm bu durumlar karşısında kalıcı bir değişiklik sağlamak ve uzun vadeli zaferler kazanabilmek için bilinçaltımızda ki hayallerimizi değiştirmemiz gerekir.

İşte sevgili dostlarım bir çok bilimsel araştırma ile kanıtlanmış ve yine birçok ruh sağlığı uzmanının işaret ettiği üzere hipnoz kalıcı bir değişiklik sağlamak için kullanılan en etkili yöntemlerin başını çekmektedir ve bu gücün farkında olanlar, bu gücü kullananlar yıllardır harika sonuçlar almaktadırlar.

shape
Yukarı Çık